Merhabalar,

Yurtdışında yaşamaktayım, offroadcu da değilim ama tesadüfen oldum 1 ay öncesine kadar alakam dahi yoktu ancak spor araç almak için gittiğim dodge-jeep showroomundan wrangler unliimited alarak çıktım. Konuyla gereçkten alakam olmadığı için bazı sorularım var araştırdığım kadarıyla sormak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim..

Aracım 3.6 Unimited Sahara Otomatik vites Tank yeşili renginde. Bu haliyle görünüm olarak pek hoşuma gitmediği için aracı yükseltmek istiyorum, yükseltme için yükseltme kitleri ve tekerleklerin deşitirilmesi gibi konular olduğunu internettten buldum. Araçın tekerleklerini 285 / 75 / R17 off-road mud tekerleriyle değiştireceğim (şuanki 245/70/R17 All Terrain) ayrıca ekstra 2 veya 2,5 inch kadar yükseltme yapabilirsem benim için yeterli. Yükseltmeyi sadece görünüm amaçlı istiyorum aracı hep şehiriçi kullanıyorum, belki yılda 3-5 defa dağa veya çöle(dubai) sokabilirim.

Sorularım şunlar;

1- Tekerleri büyütürsem motorun, şanzımanın ve bazı bağlantı parçalarının çabuk yıpranacağından, virajlarda zorlanacağından bahsedilmiş forumlarda nekadar doğrudur?
2- Yükseltme için lift-kit ler var ancak bazı sitelerde sadece helezonları değiştirerek 2.5 inch yükseltilebileceğinden bahsediliyor (daha ekonomik) doğrumudur veya sağlıklı olurmu?


Teşekkürler...

Ulaşmak istediğim tip fotoğraftaki gibi..

custom-jeep-wrangler-rubicon-tank-2015-left-side.jpg